Вітаю Вас, Гість
  Рослинний покрив і тваринний світ

     Рослинний світ України - багатий та різноманітний. Флора країни налічує понад 25 тисяч видів. За даними проф. Т. Л. Андрієнко в складі флори Українського Полісся нараховується близько 2 тис. видів вищих судинних рослин. В урочищах представлена лісова, болотна та водна рослинність. Лісова рослинність представлена в основному дубово-сосновими лісами.
       Різноманітна і болотна рослинність, зустрічаються такі види: очерет, осока гостро видна, теліптерис болотний, кропива жабрійолиста. В нижніх частинах стовбурів куртинами та плямами розташовуються мохи. Водна рослинність в урочищах представлена в річці Ствига і канавах. Тут виявленні групи прикріпленої рослинності з плаваючими листками, зануреної та прибережно-водної рослинності. Представлені такі види: очерет звичайний, комиш, жабурник звичайний, ситник розлогий, також латаття біле
       За зоогеографічним положенням територія Рівненщини лежить у межах Західно-Волинського зоогеографічного району Поліського округу бореально-лісової зоогеографічної зони. За даними К. Татаринова в області зареєстровано 303 види хребетних. Багата кормова база дубово-соснових лісів урочищ сприятлива для проживання в цих лісах таких видів звірів і птахів: куниць, ласок, лисиць, тхорів, бобрів, видр. Помітно зросло і поголів'я диких свиней. Неподалік урочища "Ствига" є вольєр диких кабанів, яких тут приживили працівники Остківського лісгоспу.


У вольєрі Остківського лісгоспу