Вітаю Вас, Гість
  Географічне положення та історичні дані

     Село Остки розташоване на схід від районного центру Рокитне. На півночі межує з с.Сновидовичі, на півдні через автотрасу - з с.Кисоричі, на сході - с.Будки Сновидовицькі, та Олевським районом Житомирської області Невеличке село багате на мальовничі ліси. У центрі села знаходиться одне з найбільших державних підприємств області - Остківський лісгосп, який об'єднує 6 лісництв. На території Остківського лісництва у мальовничому лісі створені місця відпочинку, які є заповідними об'єктами України. Наші юні туристи вирішили їх відвідати. Хоч вони тут не вперше, але їм було цікаво дізнатися щось нове про заповідні території свого села.


Контора Остківського лісгоспу

       Відповідно до статті 53 Закону України "про природно-заповідний фонд України" Держуправління екоресурсів в Рівненській області 28 лютого 1995 року передало під охорону землекористувача заповідні об'єкти: лісове заповідне урочище "Ствига" і заповідне урочище "Відпочинок". Заповідні урочища входять до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій і об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
       Заповідний об'єкт "Відпочинок" розташований на території Остківського лісництва в 11 кварталі. Площа урочища - 2,2 га. Розташоване на сході від центру села. Лісове заповідне урочище створене з метою збереження високопродуктивних вікових дубових насаджень. Велетням-дубам, які ростуть на території цього урочища 100 і більше років. Руками лісоводів створено в урочищі прекрасні місця відпочинку для сільських жителів, які мають змогу милуватися загадковою красою природи.

    

    Річка Ствига протікає в урочищі "Відпочинок"

       Заповідне урочище "Ствига" розташоване у кварталі 39 на території Остківського лісництва. Площа заповідного об'єкта становить 3,1 га. Розташоване на південь від центру села. Створене лісове заповідне урочище з метою збереження ділянки мальовничого природного дубового лісу. З боліт, струмочків які знаходяться на території цього заповідного об'єкту, вважається бере початок річка Ствига. Місцями відпочинку даного урочища захоплюються не тільки місцеві жителі, а й приїжджі. Адже урочище розташоване по обидва боки автомобільної дороги державного значення Київ-Ковель. На території цього урочища проходить кордон Рівненської області на сході.

   
Основні дані про заповідне урочище "Ствига", та правила поведінки на території урочища.


Одне із місць відпочинку на території урочища.


Руками людини. Діди-Князі стоять на сторожі завжди


Зустрічає нас "Ствига" в один із зимових днів.